BLOG

Ogólne porady budowlane — projektanci wnętrz

 

Myślę, że można śmiało powiedzieć, że branża budownictwa mieszkaniowego rozwinęła się w ciągu ostatnich 20 lat.

Pamiętam, kiedy zaczynałem w branży i istniały ograniczenia w znajomości budownictwa, produktów budowlanych i architekt wnętrz warszawa. W Perth wciąż jest wiele dowodów na to. Wystarczy spojrzeć na umywalki i toalety w kolorze moreli, okropne zestawienia kolorystyczne, takie jak „różowy i szary” oraz ogólnie miszmasz w wielu domach. Innym czynnikiem przyczyniającym się do tego były ograniczenia dostępnych wyborów. Po prostu na rynku nie było tak dużego wyboru, a dostawcy materiałów również nie byli tak profesjonalni, jak są teraz.

Spędź dowolny weekend, oglądając oferty domów w Twojej okolicy, a prawdopodobnie zrozumiesz, co mam na myśli. Ostatni raz, kiedy szukałem domu w poszukiwaniu ustalonego domu, był tak przygnębiający. Co ludzie myśleli?

To zrozumiałe, jak to się dzieje… ludzie wchodzą do sklepu, widzą coś, co kochają i mówią „chcę to” (styl Little Britain). Następnie przechodzą do kolejnego sklepu, nie biorąc próbki z poprzedniego wyboru i zakochują się w innym kolorze. „Chcę ten” (spłucz i powtórz). Problem polega na tym, że kiedy te wybory są połączone, są okropne! Odcienie kolorów ścierają się, a ogólne wykończenie nowego domu nie jest takie, jakie powinno być.

Domy powinny sprawiać wrażenie, że przekazują „motyw” – mieć spójny charakter od wejścia do wyjścia. Kiedy wchodzisz do dobrze proporcjonalnego, dobrze zaprezentowanego, dobrze udekorowanego domu, czujesz poczucie piękna i poczucie, że wszystko należy do ciebie. Jest relaksujący, nie zajęty. Spokojny, nie konfliktowy.

Wejdź do Projektanta Wnętrz.

Dobry projektant wnętrz pomoże ci połączyć wszystkie twoje upodobania i pomoże ci stworzyć dom, który działa jak płótno, na którym możesz rzucić swoją osobowość. Często mówi się, że bezpieczne, neutralne kolory są idealne jako płótna, które następnie pozwalają dodawać żywe kolory za pomocą dzieł sztuki, wazonów i bibelotów. Dobrym tego przykładem jest ładny zestaw wypoczynkowy, być może w kolorze brązowym, z czerwonymi poduszkami, które ożywiają meble.

Moim ogólnym zaleceniem jest, aby wszystkie osoby myślące o budowie skonsultowały się z projektantem wnętrz, który pomoże w dekoracji i ogólnym doborze kolorów. Jasne, możesz to zrobić sam, ale prawidłowe wykonanie tego jednego elementu może sprawić, że życie w niesamowitym domu zmieni się w życie w przeciętnym domu.

Klienci mogą również popaść w paraliż analityczny, ponieważ obecnie jest odwrotnie niż 20 lat temu – jest zbyt duży wybór! Tu do głosu dochodzą projektanci wnętrz. Często przeprowadzali już badania, które produkty są konkurencyjne cenowo i podobnej jakości, co zmniejsza wybór. Uwierz mi, to dobra rzecz! Pamiętam, że kiedyś klienci mieli do wyboru tylko 3 klamki do drzwi wejściowych, a teraz jest ich pewnie ponad 1000.

Dobrzy projektanci wnętrz będą;

Mieć wiedzę o nowościach na rynku
Dowiedz się, co oferuje wiele lokalnych sklepów, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze
Posłuchaj, aby uzyskać konspekt, a następnie stwórz plan, którego użyjesz, aby wszystko połączyć
Miej świetne oko do kolorów
Miej świetne wyczucie proporcji
Zrozumienie rodzin, stylów życia i różnic między pokoleniami
Bądź świetny w projektowaniu kuchni (funkcjonalna kuchnia to konieczność!)
Mają świetne zdolności dokumentacyjne
Pomóc Ci trzymać się budżetu podczas spotkań selekcyjnych – to jest naprawdę ważne!

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts